Romanya’da Sigara Fiyatları

Romanya'da Sigara Fiyatları

Sigara içmek sağlığa zararlıdır. Bunu en baştan belirtelim. İçip içmemek her yetişkinin kendi kararı tabi, buna kimse karışamaz. Yeter ki çocuklarımız bu belaya bulaşmış olmasın. Romanya’da Sigara Fiyatları ne kadar, Romanya’dan Türkiye’ye sigara getirilir mi, bu soruların cevaplarını sizler için bulmaya çalışalım.

Haziran 2023 itibariyle 1 Romen Leyi, 5.20 Türk Lirası yapıyor. Yani bizim verdiğimiz sigara fiyatlarını Türkiye fiyatlarıyla karşılaştırmak isterseniz 5.20 ile çarpmanız yeterli.

Sigaranızı kendiniz sarıyorsanız Golden Virginia 50 gr tütün 50 Lei, 30 gr tütün ise 30 Lei.

Elektronik sigara kullanıyorsanız Uniq Starter Kit fiyatı 40 Lei

Sobranie Super Touch ve Dunhill fiyatı 26 Lei. Parliament Aqua Blue da yine 26 Lei.

Davidoff ve Vogue marka sigaralar 25 Lei. Dunhii Evoque da yine 25 Lei.

Kent, Marlboro Classic ve Lucky Strike sigara markaları 25 Lei.

Winston Blue ve Winston Selection 22 Lei. Pall Mall Black yine 24 Lei. L&M XL da yine 24 Lei. Camel sigara fiyatı da yine 24 Lei. Marlboro Micro ve Gold Fine Touch markaları da 23 Lei fiyatıyla satılıyor.

Chesterfield ve West marka sigaralar en uygun fiyatla satılan sigaralardan. İkisinin de fiyatı 20 Lei.

Neo ve Heets yeni nesil sigaraların fiyatı ise 20 Lei. Aromalı Neo Sticklerin fiyatı ise 12 Lei.

Romanya’da Sigara Fiyatları Haziran 2023 itibariyle bu seviyelerde. Son 2 yılda sigaraya %20-30 düzeylerinde zam geldiğini de belirtmiş olalım.

Türkiye’de takip edebildiğimiz kadarıyla sigara fiyatları 38 ile 45 TL arasında değişiyor. Dolayısıyla şu an Türkiye’de sigara fiyatı Romanya’da sigara fiyatına göre çok daha ucuz.

Yeniden belirtmiş olalım sigara içmek sağlığınıza zararlıdır ve her içtiğiniz sigara sizi ölüme birgün daha yakınlaştırır. Sürç-i lisan ettiysek ya da hatalı, eksik bilgi verdiysek affola. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Not: Haziran 2023 güncelleme

Kaynaklar:

https://www.bbc.com/news/health-61718468

3.707 kişi bu yazıyı okudu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: