Romanya Şehir Turları

Romen Havasi`nda yeni bir baslik aciyoruz : Romanya Şehir Turları.

Romanya`nin gezmeye gormeye deger sehirlerini birlikte gezecegiz artik. Anlatacagiz, paylasacagiz. Turlayacagiz sehirde, nerede ne yenir, nereleri gormek lazim, nelere dikkat etmeliyiz, vs. hepsini yazacagiz.

Bukres ana basliginda Bukres`le ilgili mutemadiyen yaziyoruz zaten, biraz da Romanya`nin diger sehirlerine acilacagiz. Biz yazdikca siz yorum yaptikca zenginlesecek icerik.

woman-tourist-map

Sehir turlari serimize oncelikle Romanya`nin en buyuk sehirlerinden baslayacagiz. Sirasiyla Cluj, Timisoara, Iasi, Constanta, Craiova, Brasov, Sibiu`yu anlatacagiz, daha dogrusu birlikte gezecegiz.İlk olarak Bükreşten Cernica

Cernica Bükreş İlfov

Hafta Sonları yakın olmasından dolayı ne kadar snagovu tercih etsekte ziyaretçilerine bir üzücü haber artık snagovda mangal yasaklandı.

Sebebinin ne olduğunu bilmiyoruz ama bu konu bizleri çok üzdü.Romanya ikliminin bize göre en güzel yaşandığı yerlerden birisi olan piknik ve mesire alanı yürüyüş yeri olarakta ün kazanan snagovu artık mangal olayından çıkarttılar buna sebep olarak belki çevre kirliliği yada ormanı koruma yöntemide olabilir. Tabi biz buradan belirtelimde sonra haberimiz olmadı demeyin.

CERNİCA

Bize mangal yakıp semaver demyeleceğimiz bir yer lazımde derken google amcanında sayesinde cernica diye bir yer öğrendik ki sizlerede tavsiye ederiz. Fakat çok ahım şahım birşeyler beklemeyin fakat orada herşey serbest onu gördük. Ziyaretçisi az olmasına aldanmayın temiz ve manzara açısından güzel bir yer.

cernica 1

Peki ben nasıl gidicem buraya derseniz havaalanı yoluna çıkınca telefonunuzdan navigasyonunuza cernica ilfov yazmanız yeterli olacaktır. Ayrıca muhakkak balık tutmayı seviyorsanız güzel yerler mevcut oltaları unutmayın.

Bu arada hafta sonları piknik severlerin dikkatine eğer bildiğiniz gördüğünüz veya yeni keşfettiğiniz bir yer olursa bize aşşağıdan bildirebilir belki bir gün hep birlikte piknik yapabiliriz. Nasıl güzel olmazmı 🙂

cernica
moderator