Mini-Röportaj: Diana Stejereanu

Moda, sanat, müzik, spor, tıp, sosyal medya, eğitim ve daha birçok alanda kendini kanıtlamış ünlüler, influencerlar ve özel isimlerle yaptığımız röportajlar serisine devam ediyoruz. Serinin onikinci röportajını ünlülerin antrenörü, sağlıklı yaşam gurusu ve televizyonların fit hanfendisi Diana Stejereanu ile yapıyoruz. Kendisine bizlere zaman ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz. İşte karşınızda Mini-Röportaj: Diana Stejereanu

Mini-Röportaj: Diana Stejereanu

ROMEN HAVASI:

Bir antrenör olarak kariyer yapmaya neyin sizi motive ettiği ve şimdiye kadar en büyük başarınızın ne olduğunu merak ediyorum. Biraz bahseder misiniz?

DIANA STEJEREANU:

Bir kadın olarak, aşk hayal kırıklıklarından, tatlı krizlerinden ve selülit gibi sürekli bir sorunla karşılaştığımızı tam olarak biliyorum. Bu şekilde, kendimde işe yarayan her şeyi test ettim ve daha sonra müşterilerime başarıyla uyguladım.

Bir müşteriyi programa kabul ettiğim andan itibaren, onun hedefi benim hedefim olur ve %100 dahil olduğum ve onun hedefine ulaşması için elimden geleni yaptığım gerçeği bana başarı getirdi. Önce başarı geldi, sonra sadece buna odaklanma ve girişimci olma kararı aldım.

Birine yardım edebilmenin, egzersizin ve sağlıklı beslenmenin hayatlarını ne kadar değiştireceğini keşfettirebileceğimin bana bağımlılık yapan bir tatmin sağladığı gerçeği, insanlara daha fazla yardım etmek istersiniz ve onlar dönüşümleriyle sizi yardımcı/ ilham kaynağı yaparlar. Bir hayatı değiştirmeyi, iyilik yapmayı başardınız ve bu en önemli şeydir.

En büyük başarı nedir? Müşterilerimin egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslenmeye bağımlı olmalarını sağlamak, bu başarıdır, yüzlerce kadının hayatını değiştirdim.

ROMEN HAVASI:

Antrenör faaliyetlerini televizyonla nasıl birleştirdin? Bu kombinasyonun başlıca zorlukları nelerdir ve nasıl üstesinden geldin?

DIANA STEJEREANU:

Benim için televizyona girme ve sporun faydalarını genişletme şansı en büyük şansım oldu, Romanya’yı “antrenman yapmak” benim için en sevdiğim şey. Neața cu Răzvan și Dani’nin en çok izlenen / ödüllü sabah programında antrenörüm ve 5 yıldır spor köşem var. Bu, her hafta gösteride sunulan her şeyin yenilik ve etkililik dozu olması gerektiği için beni her hafta mükemmelleştirmeye / belgelemeye teşvik etti. Yaratıcılığımı uyandırdı ve her zaman sporun yeni trendlerinde olmamı sağladı.
Ancak zorluklar, inovasyon yapmam gereken her bölümde değişir, ancak sporun verdiği enerji benim yaratıcı olmama ve her zaman cesur ve etkili önerilerle gelmeme yardımcı olur.

ROMEN HAVASI:

Başarılı bir antrenör olmak için gereken temel nitelik nedir ve bu niteliğin çalışanlarınızdaki gelişimini nasıl teşvik edersiniz?

DIANA STEJEREANU:

Benim durumumda, otantik, doğal olmak, konuda uzmanlık sahibi olmak önemlidir, ancak en önemlisi müşterinize yardım etmek istemek ve ihtiyaçlarını dikkate almak, gerçek sorunu belirlemek (bu, müşteriyi tanıdığımız bir saatlik bir toplantı gerektirir ve gerçek sorunu belirleriz, örneğin: aynada gördüğü şeyi sevmiyor / annesi diyabet hastası ve aynı duruma düşme riski var / eşi tarafından takdir edilmediğini hissediyor / kendine güvenini kaybetmiş).

“Niye” yi açıkladıktan sonra, müşteri ne için mücadele ettiğini, neden çaba gösterdiğini ve hedefine ulaşmak istediğini bilir. Sadece değişimi istemeli, bunu net bir şekilde bilmeli ve BAŞLANGIÇ’a kaydolmalı, sonra onu BİTİRME noktasına getireceğim.

Çalışanlarımız için, her zaman “insanların ihtiyacını anla ve yardım et” zihniyetine sahip olmalarını söylerim, sonra her şey kendiliğinden olur.

ROMEN HAVASI:

Romanya iş dünyası/antrenör topluluğuna nasıl dahil oldun ve bu alandaki devam eden projelerin nelerdir?

DIANA STEJEREANU:

Pandemiden 2 yıl önce, bebekleriyle zaman geçirmek zorunda olan anneler için özel bir program düşündüğümde başladım. Ancak aynı zamanda doğum öncesi görünümlerini korumak istiyorlardı. Hemen popüler oldum çünkü bu niş var ve spor salonları kapandığında tüm spor tutkunları benim online seçeneğime, Google Meet üzerinden canlı yayına başvurduğunda gelirlerim iki katına çıktı.

Şu anda en kapsamlı ve eksiksiz online programı KİLOGRAME IN MINUS, ÎNCREDERE IN PLUS’a sahibim (bunu söylüyorum çünkü yıldan yıla geliştirdim ve dünyada sadece benim sunduğum hizmetleri içeriyor).

Benim düşündüğüm ve uyguladığım bir yenilik, birçok antrenör tarafından sonuçları görmezden gelinerek aşağılandı. Bambu çubuklarıyla kendini masaj yapmak ve egzersiz yapmakla ilgili bir konu ve canlı yayınlar esnasında anti-selülit masajını egzersizle birleştirdim. Yukarıda belirtildiği gibi, ihtiyacı saptadığım için, çözümü getirdim. Kadınların selülitleri var, sadece egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek yeterli değil, mekanik olarak harekete geçmeli, yağ dokusunu düzleştirmeli, lenf drenajı yapmalı ve toksinleri atmalı.

Masajın yanı sıra, müşterilerle günlük WhatsApp izlemesi, beslenme danışmanlığı, NLP üzerine danışmanlık ve haftalık canlı etkileşimler sunuyorum, antrenman sırasında hataları düzeltmek için. Ulaşılabilir ama gerçekçi hedeflere ulaşmayı garanti eden 3 aylık premium bir programdır, hatta para iade garantisi de veriyorum.

ROMEN HAVASI:

Gelecek planların nelerdir, hem antrenör kariyerin hem de televizyon için?

DIANA STEJEREANU:

Şu anda satış kısmını bir kısmını delegasyon yoluyla yönetiyorum. Daha fazla çıkış planlamaktayım ki, odaklanabileceğim konular kreativite, eğitim, takip ve MOTIVASYON olmalıdır. Bu konuda en iyisi olduğumu düşünüyorum. Televizyon konusuna gelince, spora odaklanmayı sürdürüyorum çünkü bu beni yansıtıyor ve mutlu ediyor.

Mini-Interviu: Diana Stejereanu

ROMEN HAVASI:

Ce te-a motivat să începi o carieră ca antreprenor și care a fost cel mai mare succes pe care l-ai avut până acum?

DIANA STEJEREANU:

Sunt femeie și știu exact cu probleme ne confruntam, de la decepții în dragoste, pofte de dulciuri și celulita care e veșnic o problema. În felul asta am testat pe mine tot ce funcționează și apoi am aplicat cu succes pe clientele mele. Din momentul în care accept o clienta în program, obiectivul ei devine și obiectivul meu, iar faptul ca sunt implicată 100% și fac tot ce este posibil sa isi atingă obiectivul, mi a adus succesul.

A fost mai întâi succesul, apoi decizia de a mă ocupa doar de asta, de a fi antreprenor.
Faptul ca pot sa ajut un om, sa îl fac sa descopere cât de mult o sa ii schimbe viața sportul și mâncatul sanatosul imi oferă o satisfacție care da dependenta, iti dorești mai mult sa ajuți oamenii și ei o sa te ajute/ încarce sufletul cu transformările lor. Reușești sa schimbi o viață, sa faci un bine și asta e cel mai important.

Cel mai mare succes? faptul ca îmi mențin clientele motivate și dependente de sport, asta e succesul, am schimbat viețile a sute de femei.

ROMEN HAVASI:

Cum ai reușit să îmbini activitățile de antreprenoriat cu televiziunea? Care sunt principalele provocări ale acestei combinații și cum le-ai depășit?

DIANA STEJEREANU:

Pentru mine a fost cea mai mare șansă sa intru în televiziune și sa extind beneficiile sportului, sa ”antrenez România” cum îmi place mie sa spun. Sunt antrenoare la Neața cu Răzvan și Dani, cel mai urmărit/premiat matinal și am rubrica de sport de 5 ani. Acest lucru m-a facut sa mă perfecționez/ documentez săptămânal întrucât tot ce prezentam la emisiune trebuia sa aibă o doza de noutate și eficienta bineînțeles. Mi-a stimulat creativitatea și determinat sa fiu mereu în tema nu noile tendințe în materie de sport.
Provocările sunt de la ediție la ediție în care trebuie sa inovez, însă energia data de sport mă ajuta sa fiu creativa și sa vin mereu cu propuneri îndrăznețe și eficiente

ROMEN HAVASI:

Care este calitatea esențială de care ai nevoie pentru a fi un antreprenor de succes și cum încurajezi dezvoltarea acestei calități la angajații tăi?

DIANA STEJEREANU:

în cazul meu, sa fii autentic, natural, sa ai expertiza în domeniu însă cel mai important este sa vrei sa iti ajuți clientul și sa fii atent la nevoile lui, sa identifici problema reala (asta presupune o întâlnire de o ora în care cunosc clienta și identific problema reala, ex: nu ii place ce vede în oglinda/ mama are diabet și risca sa ajungă în aceeași situație/ nu se simte apreciata de soț/ și a pierdut Increderea în ea) .
Odată ce am clarificat ”why-ul” clienta știe pentru ce lupta, știe de ce face eforturi și este hotărâtă sa isi atingă obiectivul. trebuie doar sa isi dorească schimbarea, sa știe clar pentru ce face asta și sa se înscrie la START, iar eu o voi aduce la FINISH.
Vis a vis de angajații mei, le spun mereu sa aibă acest mind set ”afla nevoia omului și ajuta-l” apoi totul merge de la sine.

ROMEN HAVASI:

Cum te-ai implicat în comunitatea de afaceri din România și care sunt proiectele tale în derulare din acest domeniu?

DIANA STEJEREANU:

Startul l-am luat cu 2 ani înainte de pandemie, când am gândit un program special pentru mămicile care nu pot ajunge la sala deoarece trebuie sa petreacă timp cu cel mic, însă în același timp isi doresc corpul de dinainte de naștere. Am avut succes instant, pentru ca exista aceasta nisa, însă pandemia a dublat încasările din momentul în care s-au închis sălile și toți pasionații de sport au apelat la varianta mea online, LIVE pe google meet.

Momentan dețin cel mai complex și complet program online KILOGRAME IN MINUS, ÎNCREDERE IN PLUS ( spun asta pentru ca l-am îmbunătățit de la an la an și include servicii pe care doar eu le livrez, în lume chiar).
O Inovație gândită și aplicată de mine, pe care multi antrenori chiar au judecat-o sfidând defapt rezultatele. Este vorba de automasajul cu betele de bambus și antrenament în același timp, am îmbinat masajul anticelulitic cu antrenamentul în ședințe LIVE pe google meet. Pentru ca, dupa cum am spus mai sus, implicată fiind am identificat NEVOIA, și am venit cu SOLUTIA.
Femeile au celulita, nu este suficient sa te antrenezi și sa mananaci sănătos, trebuie sa acționezi și mecanic și sa nivelezi Tesutul adipos, sa drenezi limfa și sa elimini toxinele.

Pe langa automasaj ofer monitorizarea zilnică pe whatsapp cu clientele, consilieri nutriționale, pe NLP, și săptămânal interacționez cu clientele în live-uri tocmai pentru a le corecta în timpul execuției antrenamentului. Este un program premium de 3 luni în care asigur atingerea obiectivelor (realiste), oferind inclusiv garanția banilor.

ROMEN HAVASI:

Care sunt planurile tale pentru viitor, atât în ceea ce privește cariera ta de antreprenor, cât și în televiziune?

DIANA STEJEREANU:

In momentul de fata am delegat parte de vânzări, urmând sa o exitind mai mult, iar focusul meu sa rămână pe creativitate, antrenamente, monitorizare și MOTIVATIE, la asta sunt cea mai buna. Cât despre televiziune, rămân cu nisa de sport pentru ca asta mă reprezintă și mă face fericita.

330 kişi bu yazıyı okudu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: