Mini-Röportaj: AMADEUS

Moda, sanat, müzik, spor, tıp, sosyal medya, eğitim ve daha birçok alanda kendini kanıtlamış ünlüler, influencerlar ve özel isimlerle yaptığımız röportajlar serisine devam ediyoruz. Serinin onuncu röportajını dörtlü kadın grubu Amadeus ile yapıyoruz. Keman sanatçısı Andreea Runceanu, keman sanatçısı Bianca Gavrilescu, çellist Patricia Cimpoiasu ve piyanist Laura Lazarescu ile tanıştığımız için mutluyuz. Kendilerine davetimizi kabul ettikleri ve bizlere zaman ayırdıkları için teşekkür ediyoruz.

İşte karşınızda Amadeus.

Mini-Röportaj: AMADEUS

ROMEN HAVASI:

Merhaba Andreea, Bianca, Patricia, Laura, size davetimize katıldığınız için teşekkür ederiz. 5 yıl önce canlı olarak dinlemiştim sizi. İlk defaydı ve harika bir akşamdı. Lütfen kendiniz ve Amadeus hakkında bize biraz bilgi verir misiniz?

AMADEUS:

Evet, gerçekten çok sıcak bir izleyici kitlesi ile harika bir akşam geçirdik. Bu, bizleri böyle güzel halklarla bağlayan bir şey ve Türkiye’yi ziyaret etmekten bu kadar hoşlanmamızın nedenlerinden biri de bu. Bu yaz Marmaris Klasik Müzik Festivali’nde çaldık ve aldığımız güzel karşılama bizi çok etkiledi. Burada yeni arkadaşlar edindik ve başka festivallerde de yeniden gelmek istiyoruz. Biz, müzik yapmaktan keyif alan dört müzisyeniz. Şarkılarımızla insanlara mutluluk ve diğer güzel duyguları iletmek istiyoruz. Sahneye çıktığımızda izleyicilerin yüzündeki tebessümleri gördüğümüzde, daha güzel bir his olamaz

ROMEN HAVASI:

Bir grup oluşturmak zor, ama onu korumak daha da zor. Amadeus ile nasıl başarılı oluyorsunuz?

AMADEUS:

20 yılı aşkın bir geçmişe sahibiz ve bu süre boyunca birlikte iyi ve kötü günler geçirdik. Bu grubun ve aramızdaki güzel atmosferin dayanıklılığının sırrı, ortak bir hayalimizin olması ve birbirimizi sevdiğimiz ve saygı gösterdiğimizdir. Aile gibiyiz ve etrafımızdaki iyi insanları topladık ve müziğimizi seven diğer güzel insanlar – izleyiciler – ile tanıştık.

ROMEN HAVASI:

Dolu bir konser ve gösteri programınız var. Ailenize, sevdiklerinize ve partnerlerinize zaman ayırabiliyor musunuz?

AMADEUS:

Aile ve sevdiklerimiz bizim için önemlidir. Bazı zamanlar zor olsa da, onlarla geçirdiğimiz zamanı mümkün olduğunca artırmaya ve daha da önemlisi, kaliteli zaman geçirmeye çalışıyoruz. Laura ve Andreea çocukları var ve anne olmakla ilgili oldukça önemli bir görevleri var, bu yüzden çalışma programımızı çocuklarının programına göre ayarlıyoruz. Bir aile gibi olup birbirimize yardım ediyoruz. Belki de anlamlı bir kişisel hayatımızın olması, tekrarlamalar, turneler ve genel olarak sanatsal yaratıcılık için enerjimiz olması yardımcı oluyor. Hayatın dengesi en önemli şeydir.

ROMEN HAVASI:

Hayat felsefeniz nedir, sevgili Andreea, sevgili Bianca, sevgili Patricia ve sevgili Laura?

AMADEUS:

Andreea: Dalgaları durduramazsın, ama onları yönetmeyi öğrenebilirsin. (Jon Kabat Zinn)

Patricia: Herhangi bir yerde, herhangi bir hava koşulunda, kendi güneşinin parlaklığını her zaman yanına getir.

Laura: Kimse sen olamaz, bu seni özel kılar. Kendini dinlemeyi, kabul etmeyi, sevmeyi öğren. Kendin olmaktan, ne yaptığından ve nasıl yaptığından keyif al.

Bianca: İnsan varoluşunun şöhreti yaşamakta değil, neden yaşadığını bilmekte yatar.

ROMEN HAVASI:

Türkiye ve Türk okuyucuları için özel bir mesajınız var mı?

AMADEUS:

Her zaman bizi çok sıcak bir şekilde karşıladığınız için teşekkür ederiz ve Türkiye’ye her geldiğimizde harika zaman geçiriyoruz. Bir sonraki fırsatı sabırsızlıkla bekliyoruz!

Mini-Interviu: AMADEUS

ROMEN HAVASI:

Dragi Andreea, Bianca, Patricia, Laura, Vă mulțumim că ați acceptat invitația noastră. Te-am ascultat live acum 5 ani. A fost prima dată. A fost o seară minunată. Vă rugăm să ne spuneți despre voi și despre Amadeus

AMADEUS:

Așa este, a fost o seara minunată în compania unui public foarte cald. Cred că ăsta este un lucru care ne leagă așa de frumos popoarele, și de asta ne place atât de mult să vizităm Turcia – căldura care vă caracterizează. Vara aceasta am cântat la Marmaris Classical Music Festival și am fost uimite de cât de frumos am fost primite. Ne-am făcut prieteni cu care ținem legătura, și ne dorim să revenim și la alte ediții.
Noi suntem patru instrumentiste care fac muzică din pasiune. Ne dorim să transmitem oamenilor bucurie și alte emoții frumoase prin cântecele noastre. Iar când suntem pe scenă și vedem zâmbetele din public, nu există sentiment mai frumos.

ROMEN HAVASI:

Știm că este greu să formezi un grup, dar este și mai greu să-l menții. Cum reușiți cu Amadeus?

AMADEUS:

Avem o istorie lungă, de peste douăzeci de ani. În tot timpul acesta am trecut prin multe împreună, bune și mai puțin bune. Secretul longevității acestei trupe și a atmosferei frumoase dintre noi este că avem un vis comun și că ne iubim și ne respectăm una pe cealaltă. Suntem ca o familie, și am reușit să atragem în jurul nostru oameni buni cu care lucrăm, și alți oameni frumoși care ne iubesc muzica – publicul.

ROMEN HAVASI:

Aveți un program încărcat de concerte și spectacole. Aveti timp pentru familiile voastre, partenerii, cei dragi :)?

AMADEUS:

Familia și cei dragi sunt importanți pentru noi. Deși câteodată este dificil, încercăm să petrecem cât mai mult timp alături de ei, și mult mai important – timp de calitate. Laura și Andreea au copii, și sunt mame dedicate, așa că programul de repetiții ni-l facem și în funcție de programul copiilor. E ca și cum suntem o mare familie și ne ajutăm unii pe alții să ne fie cât mai bine.
Poate că și pentru că avem o viață personală plină de sens ne ajută să avem energie pentru repetiții, turnee, și creație artistică în general. Echilibrul vieții e până la urmă cel mai important.

ROMEN HAVASI:

Care este motto-ul tău în viață, draga Andreea, draga Bianca, draga Patricia, draga Laura? Răspunsuri individuale, vă rog 🙂

AMADEUS:

Andreea: Nu poți opri valurile, însă poti invata sa navighezi. (Jon Kabat Zinn)

Patricia: Oriunde te indrepti, indiferent de vreme, adu cu tine întotdeauna strălucirea propriului tau soare.

Laura: Nimeni nu poate fi ca tine, iar acest fapt te face special. Învață să te asculți, să te accepți, să te iubești. Iubește cine ești, așa cum ești, iubește ceea ce faci și cum o faci.

Bianca: Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce trăiești.

ROMEN HAVASI:

Aveți un mesaj special pentru Turcia și cititorii turci?

AMADEUS:

Vă mulțumim că ne primiți așa de frumos de fiecare dată când venim în Turcia și abia așteptăm următoarea ocazie!

212 kişi bu yazıyı okudu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: