Advertorial: Bu Bir İşbirliğidir

TÜRKÇE

Ana-Maria Iancu: Lady Gaga ve Maye Musk’a projesiyle ulaşan tek Romen

Ana-Maria Iancu, Woman in Business projesinin kurucusudur ve projesi sayesinde Romanya’da tanınmış kadınlara röportajlar yapmayı başarmıştır. Röportajları aracılığıyla başarının ardındaki hikayeleri ortaya çıkaran Ana, dezavantajlı ortamlardaki okullarda düzenlediği çeşitli etkinliklerle de girişimcilik faaliyetlerini destekliyor.

Gazetecilik alanında eğitimi olmayan ve bu mesleği yapmayan Ana-Maria Iancu, iki uluslararası ünlüyle iki röportaj yapmayı başardı. Böylece, Maye Musk ve Lady Gaga’yı röportaj yapma onuruna sahip olan tek Rumen ve dünyadaki az sayıda kişiden biri oldu.

Bu iki röportaj, yaz dergisinin lansmanında yayınlanacak ve Ana, bu etkinliği Bükreş’te düzenleyecek. Dergi, projesinin web sitesinde fiziksel olarak ve sanal olarak yayınlanacaktır:

www.womaninbusiness.ro

Bu, istediğiniz her şeyin mümkün olduğunun açık bir örneğidir, oraya ulaşmak için gitmeniz gereken zorlu yoldan bağımsız olarak.

ROMENCE

Ana-Maria Iancu: Singura româncă care a reușit să ajungă cu proiectul ei la Lady Gaga și Maye Musk

Ana-Maria Iancu este fondatoarea proiectului Woman in Business și a reușit prin proiectul ei să ia interviuri unor femei celebre din Romania. Pe lângă faptul că, prin interviurile ei, scoate la iveală poveștile din spatele succesului, Ana susține și antreprenoriatul prin diverse activități organizate în școlile din medii defavorizate.

Fără studii în domeniul jurnalismului și fără a avea această profesie, Ana-Maria Iancu a reușit să obțină două interviuri cu două celebrități internaționale, fiind astfel singurul român și probabil printre puținii oameni din lume care au avut onoarea de a o intervieva pe Maye Musk și Lady Gaga.

Aceste două interviuri vor fi publicate la lansarea revistei din vară, un eveniment pe care o să îl organizeze în București. Revista va fi disponibila fizic, dar și virtual pe site-ul proiectului ei:

www.womaninbusiness.ro

Acesta este un exemplu clar că orice îți dorești este posibil, indiferent de cât de greu e drumul pe care trebuie să îl parcurgi pentru a ajunge acolo.

528 kişi bu yazıyı okudu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: